Jak wybrać rośliny formowane na działkę i do ogrodu ?


Fantazyjne przycinanie roślin najczęściej kojarzy nam się z japońskimi krzewami bonsai. Jednak takie formowanie roślin można prowadzić na wielu rodzimych gatunkach, które rosną w naszych ogrodach czy działkach. Podstawa sukcesu będzie wybór odpowiednich do tego roślin. Przyjrzyjmy się, które gatunki można do tego wykorzystać. centrum ogrodnicze Mysłowice.
Rośliny formowane dzielą się na dwie grupy. Są to rośliny iglaste i liściaste. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć: cyprysiki, cisy, modrzewie, jałowce i żywotniki. Wiele z nich naturalnie rośnie w postaci kul i stożków, dzięki czemu łatwiej jest je wykorzystać do tworzenia geometrycznych, zielonych rzeźb. Spora niedogodnością jest to, że drzewa i krzewy iglaste rosną bardzo wolno, więc na efekty prac trzeba czasami nawet kilka lat.
Każdy sklep ogrodniczy posiada w swojej ofercie również szeroki wachlarz formowanych roślin liściastych. Znaleźć tu możemy głównie bukszpany, buki i graby. Charakteryzują się one znacznie szybszym wzrostem w porównaniu z iglakami, więc wymagają znacznie częstszego podcinania. Z tego też powodu są chętniej wybierane przez hodowców, którzy chcą mieć szybko dorodny żywopłot.

Polecane: wykończenia wnętrz Poznań.