Jak dbać o zęby?


Zdrowe zęby i piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Na szczęście technologia poszła naprzód, a gabinety dentystyczne nie straszą już przestarzałym sprzętem. Wystarczy kilka wizyt i można uśmiechać się bez skrępowania. Dentysta Warszawa Bemowo. Każdy lekarz stomatologii przestrzega jednak o konieczności dbania o zęby również w zaciszu własnego domu. Oto kilka prostych metod.

Częste mycie

Powtarzały nam to babcie, a my powinniśmy powtarzać to swoim dzieciom jak mantrę. Zęby powinno myć się przynajmniej dwa razy dziennie. Wbrew pozorom zbyt obsesyjne czyszczenie zębów szczoteczką po każdym posiłku może uszkodzić szkliwo. Mitem jest stosowanie okrężnych ruchów. Zanieczyszczenia łatwiej schodzą, gdy poruszamy szczoteczką w górę i w dół.

Nić dentystyczna

Powinna znaleźć się w każdej łazience. Skutecznie usuwa resztki jedzenia z przestrzeni między zębami, do których nie dociera włosie szczoteczki. Zapobiega powstawaniu próchnicy, ale także chorobom dziąseł.

Sposób na przebarwienia

Dentysta z powodzeniem może usunąć z naszych zębów plamy i osad powstający w wyniku picia dużej ilości kawy i palenia papierosów. Aby nie doprowadzić do kolorystycznych zmian uzębienia, warto przygotować mieszankę sody oczyszczonej z olejem kokosowym i myć nią zęby raz dziennie.

Polecane: tworzenie sklepów internetowych Poznań.