Implanty zębowe i choroby metaboliczne


Istnieje wiele chorób, przy których struktura anatomiczna zębów jest osłabiona, co sprawia, że zęby są kruche i podatne na uszkodzenia. Takie choroby to osteopenia i osteoporoza, ale także cukrzyca oraz zaburzenia hormonalne związane z zaburzeniem równowagi między estrogenami, a progesteronem. Również podczas ciąży i laktacji kobieta jest narażona na silniejszy rozwój próchnicy, a co za tym idzie zwiększone ryzyko utraty zębów. Osteoporoza sprawia, że w organizmie brakuje wapnia — głównego budulca zębów i kości, wapń nadaje im trwałość, twardość i odporność na czynniki zewnętrzne.

Chorzy na powyższe zaburzenia często decydują się na implanty zębów, by odzyskać swój piękny uśmiech. Jeśli chorujemy na tego typu zaburzenia metaboliczne, to powinniśmy zwracać szczególną uwagę na profilaktykę chorób zębów i jamy ustnej. Powinniśmy szczotkować zęby po każdym posiłku oraz nitkować je regularnie, by nie dopuszczać do rozwoju mikroorganizmów uszkadzających szkliwo zębów. Każdy dentysta doradzi nam, jak najlepiej zatroszczyć się o zęby.

Ważne jest leczenie i odpowiednie prowadzenie choroby podstawowej, utrzymywanie w normie poziomu cukru w przypadku cukrzycy. Pamiętajmy o naszych zębach codziennie.
Sprawdź ofertę: dentysta bielany.