Czy zaciąganie kredytu hipotecznego w obecnym, trudnym czasie, to dobra decyzja?


Obecne czasy są bardzo niepewne pod względem finansowym, a zwłaszcza pod względem kredytowym. Stopy procentowe rosły już niejednokrotnie, pomimo tego, iż miały trzymać się stałej wysokości. Wiele osób z pewnością wstrzymało się z decyzją zaciągnięcia kredytu. Jednak czy wstrzymanie się było dobrym wyjściem?
Prawda jest, że na rynku nieruchomości sytuacja jest również niestabilna. Cena mieszkań podniosła się diametralnie już od czasów wybuchu pandemii, przeszło ponad dwa lata. Czy pojawiło się jakieś światło w tunelu?
Jeszcze niedawno na wielu forach internetowych, spotkać się można było z pytaniem, czy przejście na stałe oprocentowanie w banku, w którym zaciągnięto kredyt, jest dobrą decyzją. Wiele ekspertów odradzało takie przejście, ponieważ miał to być koniec podwyżek stóp procentowych, a przechodzący na stałe oprocentowanie mieli nie skorzystać z tego w najmniejszym stopniu. Jeśli ktoś wtedy sugerował się odpowiedziami osób na forach, dziś na pewno pluje sobie w twarz, ponieważ później podwyżka stóp procentowych nastąpiła jeszcze kilkukrotnie. W przeciągu roku oprocentowanie zmienne wskoczyło na niebotycznie wysoki poziom. Jednak czy biorąc kredyt hipoteczny nie pozostawiamy w postaci „zapasu” gotówki, właśnie gdyby rata miała wzrosnąć?
Odnosząc się jeszcze do rynku nieruchomości i wysokości kwot za mieszkania, osoby, które w końcu chciałyby zamieszkać na swoim, czyli albo wyprowadzić się od rodziców/rodziny, albo przestać płacić wynajem, który zapewne znacznie przewyższa kwotę przewidywanej raty kredytu, w mniejszym stopniu będą chciały się wstrzymać z wzięciem kredytu, niżeli osoby, których nie goni czas. Przecież wyprowadzają się na wymarzone i przede wszystkim WŁASNE mieszkanie, jak więc w obecnych czasach wziąć kredyt hipoteczny bez obaw?
Jeśli zadałeś/aś sobie chociaż jedno z tych nurtujących pytań lub wahasz się z decyzją odnośnie kredytu hipotecznego, to z pewnością odpowiedzi udzieli doradca hipoteczny Poznań, który służy pomocną dłonią, ogromem wiedzy i profesjonalnym doradztwem.

Sprawdź: https://your-choice.com.pl