Zakup w sklepie internetowym. Szybkość i wygoda

 

Sklepy internetowe cieszą się wielką popularnością. Nic dziwnego. Dokonywanie zakupów jest proste i wygodne, a zarazem bezpieczne.

O rosnącej popularności sklepów internetowych świadczy to, że największe sklepy, takie jak m.in. Marks&Spencer, Topshop, Tallinder, American Eagle Outfitters i Mothercar całkowicie zlikwidowały swoje sklepy stacjonarne, bo przestały być rentowne.

Dzisiaj ponad 13 milionów klientów korzysta z zakupów on-line, wydając średnio 500 zł miesięcznie. Łącznie wydano w 2017 roku 3 miliony złotych. Dlaczego tak się dzieje?

Zakupy online to wygoda

Zakupy w sklepie internetowym można zrobić o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Jest się ograniczonym jedynie do dostępu do i Internetu. Siedząc wygodnie w domu można przeglądać oferty tysięcy sklepów internetowych, w tym zagraniczne. Nie jest się więc przymuszonym do wyboru jedynie z asortymentu w danym sklepie.

W sklepach internetowych wystawiony jest cały dostępny towar na zamówienie, więc unika się sytuacji, że dlatego produktu nie ma i trzeba wybrać inny. Nawet, jeżeli nie znajduje się on w ofercie sklepu, szybko można sprawdzić, czy nie znajduje się on w innym miejscu, np. dzięki porównywarkom cenowym, które poza wskazaniem dostępności produktu w sklepie przedstawią nam wszystkie ceny, by wybrać sklep internetowy, gdzie zakupi się daną rzecz najtaniej. A często różnice wynoszą nawet kilkaset złotych!

Kolejną korzyścią dla klienta są opisy produktów i opinie innych użytkowników. Nie trzeba kupować w ciemno. Sklep powinien dokładnie opisać zastosowanie produktu i jego cechy. Z kolei dzięki Google można sprawdzić opinie użytkowników danej rzeczy.

Czy sklepy internetowe są bezpieczne?

Zawsze warto kupować ze znanych sklepów internetowych. Nie oznacza to jednak, że mniejsze sklepy nie są warte uwagi.

Jeżeli nie znasz sklepu internetowego, sprawdź co o nim piszą w Internecie, np. na portalu Opineo. Czy wysyła towar na czas, czy nie robi problemów ze zwrotem, czy produkt jest zgodny z opisem itd.

Nie warto też kupować w klepach, które mają skrajnie niskie ceny  (np. telefon który kosztuje 3000 zł mają za 1500 zł).

Zwróć tez uwagę, czy sklep podał wszystkie swoje dane (Nip, REGON), oraz czy na stronie ma wdrożony certyfikat SSL (zielona kłódeczka przy pasku)

 

zakupy online

Jak zamawiać

Do wyboru są dwie możliwości. Płatność z góry i za pobraniem. Mitem jest, że przesyłki porankowe są wysyłane szybciej. Są za to droższe, ale i bezpieczniejsze. Nie straci się pieniędzy, gdyby sprzedawca nie wysłał towaru.

Płatność z góry można dokonać zwykłym przelewem, kartą, blikiem lub szybką płatnością. Ostanie trzy formy księgują płatności błyskawicznie. Oznacza to, że sprzedawca otrzymuje pieniądze od razu i może zaraz wysłać produkt.

Większość sklepów internetowych pozwala na wysłanie paczki do paczkomatu. Dostarczona do niego przesyłka czeka 48 godzin. W tym czasie można podejść w dowolnym momencie i po wpisaniu kodu otrzymanego sms-em odebrać przesyłkę. Możliwe jest także zamówienie kuriera inPost.

Inną formą dostawy jest kurier, jednak jest on droższy i wymaga odebrania przesyłki. Najtaniej wychodzi Pocztą Polska, ale paczką może iść do adresata nawet kilka dni.

About The Author

Reply