Wysyłka na terenie Polski? To proste!

Czasami musimy wysłać coś w paczce. Bywa, że zbędne przedmioty sprzedamy za pośrednictwem portalu aukcyjnego lub chcemy wysłać prezent komuś, z kim się nie zobaczymy. Na rynku usług kurierskich jest wiele firm, które dostarczają paczki na terenie Polski. Przesyłki krajowe są tanie i szybko docierają do adresatów.

Jak zamówić przesyłki krajowe?

Jeśli chcemy zamówić kuriera, to musimy odwiedzić stronę internetową wybranego usługodawcy.
W odpowiednim miejscu trzeba wpisać wagę i wymiary paczki oraz ewentualne usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie paczki) – w ten sposób wypełniamy formularz wyceny, który jest podstawą do wygenerowania wysokości opłaty za przesyłki krajowe. Podajemy również dane nadawcy i odbiorcy. Po sprawdzeniu poprawności danych trzeba zapłacić za przesyłkę. W tym momencie dostajemy list przewozowy, który trzeba wydrukować. Zamówienie kuriera trwa kilka minut i jest bardzo proste
i wygodne.

Jak wysyłać przesyłki krajowe?

Przesyłki krajowe można wysłać za pośrednictwem poczty, firm kurierskich, paczkomatów (paczkomaty to system automatycznych skrytek pocztowych, w których można nadawać lub odbierać przesyłki) lub tanich serwisów kurierów brokerskich. Do niedawna najpopularniejsze było wysyłanie paczek pocztą. W tym celu musieliśmy udać się do placówki pocztowej i nadać paczkę w tzw. okienku, co często wiązało się z koniecznością długiego oczekiwania. W związku z tym, jeśli chcemy wysłać przesyłkę krajową, to coraz częściej i chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecnie możemy posługiwać się ofertą serwisów pośredniczących i ułatwiających zamawianie kuriera. Ich największą zaletą jest cena przesyłek, która często jest dużo niższa niż bezpośrednio w firmie kurierskiej. Na podstawie wielkości i wagi paczki serwis określi wysokość opłat w różnych firmach kurierskich, my wybierzemy najbardziej nam odpowiadająca ofertę, a kurier odbierze paczkę.

Od czego zależy cena przesyłek krajowych?

Cena przesyłek krajowych zależy od ich wymiarów, wagi i kształtu. Więcej zapłacimy także za przesyłkę ekspresową. Im cięższa przesyłka, tym więcej zapłacimy za usługę. Jeśli w cenniku określone są ceny dla każdego kilograma, to jeśli nasza paczka waży ponad 2 kg, to zapłacimy cenę za paczkę o wadze 3 kg. Niektóre firmy kurierskie oferują usługi, w których o cenie decydują wyłącznie wymiary przesyłki, ale zdarza się to rzadko. Ceny przesyłek krajowych z reguły są jednakowe. Paczki najlepiej zapakować w kartonowe pudełko, ale jeśli nie jest to możliwe, to firma kurierska doliczy dodatkową opłatę za przesyłkę niestandardową.

Wysyłka na terenie Polski nie jest kłopotliwa, a przesyłki krajowe możemy nadawać nawet z własnego domu. Sprawdźmy ofertę u usługodawców i wybierzmy najbardziej nam odpowiadającą.

About The Author

Reply