Wczasy last minute – podróżuj taniej

Wiele osób rezygnuje z wycieczek zagranicznych uważając, że jest to bardzo droga przyjemność, zarezerwowana jedynie dla bogatych osób, które nie wiedzą co dokładnie zrobić z nadmiarem pieniędzy. Jednak jest to myślenie bardzo mylne. Obecnie wiele biur podróży oferuje ciekawe wycieczki w przystępnych cenach. A wyjazd zagraniczny wyniesie nas jeszcze taniej, gdy zdecydujemy się na wczasy last minute.

Wczasy last minute – dlaczego warto?

Wczasy last minute, wycieczki last minute – banery z taką informacją często wręcz „krzyczą” z witryn biur podróży. Co to oznacza? Czy nam się to opłaca?

Wczasy last minute oznaczają, że wyjazd wykupowany jest na krótko przed terminem wyjazdu – może to być miesiąc, albo kilka dni, w zależności od tego, jaką ofertę przygotowało biuro podróży. Co ciekawe, taka forma wycieczek staje się coraz bardziej popularna, gdyż ich ceny są naprawdę niezwykle przystępne. Z takich wyjazdów korzystają przede wszystkim osoby, które w normalnych okolicznościach nie mogą sobie pozwolić na wykupienie wycieczki zagranicznej. Najczęściej są to rodziny z dziećmi, które dodatkowo korzystają z innych promocji.

Wykupienie wycieczki last minute jest bardzo opłacalne, gdyż z reguły cena takich wczasów jest obniżona od 20 do nawet 50% od osoby.

Wczasy last minute – o czym warto pamiętać, by wyjazd był udany?

Mimo że wczasy last minute kuszą przystępnymi cenami, to na tle ostatnich wydarzeń związanych z problemami polskich turystów za granicą warto przed podpisaniem umowy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, które w późniejszym czasie pozwolą uniknąć nam nieprzyjemności.wakacje grecja

Pierwszą, najważniejszą rzeczą, jest sprawdzenie biura podróży. Warto w tym celu zajrzeć do centralnej ewidencji organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Oprócz tego można rozpytać znajomych, którzy korzystali z usług biura lub poszukać opinii na jego temat na forach internetowych o tematyce turystycznej. Jednak w tym przypadku warto przefiltrować informacja i nie brać pod uwagę nazbyt przesłodzonych lub zbyt lakonicznych wypowiedzi.

Kiedy już jesteśmy pewni, że to właśnie z tym biurem podróży chcemy spędzić wakacje, to powinniśmy się dowiedzieć o kwestie związane z ubezpieczeniem, które opłaca się w biurze, wraz z wykupieniem wycieczki. Najważniejsze informacje dla nas to, kwestie tego, co obejmuje ubezpieczenie. Kiedy jest to tylko podstawowe ubezpieczenie warto wykupić dodatkowe u ubezpieczyciela, który ma do wyboru szeroką gamę ubezpieczeń turystycznych.

Przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się też jakie są dokładnie warunki jej zerwania, gdyż niektóre firmy zawierają klauzulę o tym, że w razie rezygnacji klient ponosi dodatkowe koszty, co jest niezgodne z prawem.

Dodatkowo należy sprawdzić, jaki rodzaj wyżywienia obejmuje cena wycieczki. Jeżeli jest to all inclusive, to w koszcie wycieczki zawarte jest pełne wyżywienie. W innych przypadkach mogą to być tylko śniadania lub śniadanie i obiadokolacja.

Warto też wyjaśniać od razu wszelkie wątpliwości i precyzować wszelkie określenia typu hotel blisko morza, niewielka odległość do plaży, gdyż dla jednych blisko oznacza 50 m, dla innych 2 km. Pozwoli to uniknąć nieporozumień, gdy już znajdziemy się na miejscu.

About The Author

Reply