Wakacje w Atenach

 

Gorący klimat, klimatyczne uliczki ze straganami i rybackie wyspy. Olbrzymie arbuzy, przepyszne Souvlaki sprzedawane co kilka metrów w budkach i całkowity zakaz przestrzegania kodeksu drogowego.

Witamy w Atenach.

 

Ateny to nie tylko Akropol

Aby poczuć prawdziwe życie Grecji, należy tam pobyć chwile dłużej. Można też po prostu zwiedzić miejsca często omijane przez turystów, które znają tylko miejscowi. Jednym z takich miejsc jest na pewno Hala Targowa w samym centrum.

Pierwsze na co zwrócimy uwagę to zapach mięsa. Wieprzowina, wołowina, ryby. Mięso wisi na hakach niemal każdego stoiska. Często mięso jest obdarte ze skóry, wokół roi się od much. Wygląd niektórych stoisk może przerazić, podobnie jak zapach od mięsa wystawionego w wysokiej temperaturze.  Ale jednocześnie nic nie jest zgniłe, wszystko jest świeże i zdrowe, gdyż zaraz po wystawieniu jest kupowane.

Ale hala targowa to nie tylko mięso. Można znaleźć bardzo wysokiej jakości warzywa i owoce oraz przyprawy. Wszystko w takiej jakości, o której możemy tylko śnić.

Do ogrodu  po ochłodę

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Atenach jest Ogród Narodowy (Éthnikos Kípos), który znajduje się niedaleko Parlamentu. Znajduje się tam również małe zoo. Park jest idealnym miejscem, aby odpocząć od bardzo wysokich temperatur w ciągu dnia, i miejskiego zgiełku. Chociaż obecnie park jest zaniedbany przez brak pieniędzy, ciągle jest to idealne miejsce na odpoczynek i romantyczny spacer. Do parku można wchodzić od świtu do zmierzchu za darmo.

national garden in Athens Greece

Nocne życie

W Gracji większość miasta jest wymarłe pomiędzy godziną 13 a 17 z powodu sjesty. Życie zaczyna się dopiero wieczorem, gdy robi się chłodniej. Dopiero wtedy miasto zaczyna ożywać. Knajpki wypełnione są ludźmi popijających greckie Ouzo, budki jedzeniem ledwo wyrabiają się z robieniem miejscowych Soouvlaków (rodzaj tortilli). A ci, co nie chcą przepłacać popijają tani alkohol „Kourtaki”, często zmieszany ze Spritem.

 

Także opustoszałe parki za dnia, wieczorami zaczynają przyciągać mieszkańców i turystów. Trawniki są codziennie podlewane, dlatego wyróżniają się spośród spalonej roślinności zewnętrznego świata. Wieczorami oraz nocą wszędzie słychać gwar ludzi oraz śmiech dzieci. Można kupić pamiątki w postawianych raz na jakiś czas budkach czy zaprowadzić dziecko na plac zabaw. Ludzie siedzą, rozmawiają rozmawiają, spacerują i śmieją się.

 

Ateny to idealne miejsce na romantyczne wakacje czy nawet podróż poślubną, stanowiące idealne wakacje w antycznych krajach.

 

About The Author

Reply