Wakacje w Grecji – gdzie warto pojechać?

Grecja jest najczęściej odwiedzanym państwem pod względem turystycznym w Europie. I nawet pomimo kryzysu, turyści wcale nie rezygnują z wakacji w tym miejscu. Warto zatem dowiedzieć się co w Grecji jest szczególnie polecanego do odwiedzenia.

Czym są greckie seszele i czy warto je odwiedzić?

O tym, że Grecja słynie z pięknych widoków wie każdy. To miejsce, gdzie praktycznie bez znaczenia jest, gdzie się zatrzymasz – wszędzie zaznasz cudownych widoków, które są spełnieniem wakacyjnych krajobrazów. Można jednak odnotować punkty na mapie, które wyróżniają się na tle pozostałych i są szczególnie polecane spragnionym estetycznych doznań.

Zdecydowanie takim miejscem będą greckie seszele, nazywane również greckimi Karaibami. To rozsiane na Morzu Jońskim powulkaniczne wyspy, które ciągną się od zachodnich wybrzeży Grecji, po Albanię. Wyróżniają się one pięknymi, piaszczystymi plażami, które z jednej strony są zamknięte strzelistymi skarpami, z drugiej zalewa je morska laguna. Kolor i intensywność wody jest zróżnicowany i uzależniony od głębokości wody oraz jej zamknięcia względem otwartego morza. Odwiedzając greckie seszele zobaczyć można każdy odcień błękitu i lazuru. To zdecydowanie miejsce, w którym zakocha się dosłownie każdy turysta.

Ze względu na fakt, iż archipelag obejmuje aż 7 dużych wysp, warto te miejsca odwiedzić wynajmując jacht. Zalet tego typu podróżowania jest wiele. Przede wszystkim możemy odwiedzić absolutnie najpiękniejsze miejsca Grecji, w czasie trwania niekiedy dość krótkich wakacji.

Grecja ze względu na liczne wyspy, oferuje turystom wiele możliwości wynajęcia różnorodnych jachtów. Warto jest wybrać taki, który będzie nie tylko wygodny dla wszystkich pasażerów, ale również będzie posiadał skippera, czyli osobę, która będzie prowadziła jacht. Dobry skipper dokona wszelkich starań, by Twoja podróż była wyjątkowa. Nie tylko wskaże najpiękniejsze miejsca, jakie kryją greckie seszele, ale również umili czas podróży.

Co warto zobaczyć na Lefkadzie?

Jedną z wysp greckich seszeli, którą wyjątkowo warto zobaczyć jest Lefkada (spotkać można także nazwę Lefkada, Lefkas czy Leukada). Głównymi miastami są Nidri, Vasiliki, i Levkas – stolica wyspy.

Oferuje ona liczne atrakcje turystyczne, które obejmują więcej aspektów, niż piękne widoki. Przede wszystkim wszyscy fani intensywnego spędzania czasu, znajdują tu wiele atrakcji. Od windsurfingu, po wodne narty, na nurkowaniu na głębinach kończąc.

Piękne plaże nie są aż tak oblegane przez turystów, ze względu na fakt, iż wyspa ta jest w dużej mierze niedoceniania. Można tu znaleźć nie tylko szerokie i liczne piaszczyste plaże. Niektóre z nich są najczystszą postacią natury, bowiem trudny do nich dostęp sprawia, że zabudowa miasta i kurorty zostają daleko. To wyjątkowa okazja do spotkania z naturą. Przykładem takiego miejsca jest Port Katsiki, która jeszcze do niedawana była dla człowieka nieosiągalna. .

Grecja kryje w sobie wiele ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc, jednak zdecydowanie jednym z najpiękniejszych są właśnie greckie seszele. To miejsce, gdzie matka natura pokazuje nam to, co ma najpiękniejszego do zaoferowania.

About The Author

Reply