Towar niezgodny z opisem? Jak tanio odesłać nietrafiony zakup

Coraz częściej kupujemy przez internet, także ubrania czy buty. Bywa, że przedmiot na żywo wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciu w sklepie. Zdarza się także, że jest po prostu za mały lub za duży albo źle w nim wyglądamy. Pamiętajmy, że zawsze możemy go zwrócić. Czy tanio odbierze go kurier? Warszawa daje większe możliwości tanich przesyłek?

Kiedy oddajemy towary? Czy odbierze je kurier? Warszawa i inne miasta

Czasami, powodowani impulsem dokonujemy zakupu, którego później żałujemy. Piękna sukienka źle na nas leży, a buty są za małe. Obowiązujące przepisy o prawach konsumenta określają, że klient e-sklepu ma prawo zwrócić nabytą rzecz najpóźniej do 14 dni od odstąpienia od umowy. W tym terminie sprzedawca musi przyjąć towar i zwrócić pełną kwotę, pod warunkiem, że towar jest nieużywany. Nie oznacza to równocześnie, że przedsiębiorca ma obowiązek pokrycia również kosztów przesyłki za zwrot. Konsument musi wysłać sprzedawcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy. E-sklep musi zwrócić równowartość ceny towaru oraz koszty doręczenia, natomiast koszty odesłania ponosi już klient. Ponadto, jeśli podczas zamówienia konsument wybrał sposób dostawy inny niż najtańszy, oferowany przez sprzedającego, przedsiębiorca nie ma obowiązku zwrotu tej kwoty. Oznacza to, że jeśli chcemy, by paczkę odebrała kurier, Warszawa oferuje niskie ceny, ale w innych miastach Polski czego dokładnie poszukać, by nie zapłacić zbyt dużo.

kurier Warszawa

Czy każdy towar podlega zwrotowi?

Nie wszystko można zwrócić do sklepu, nawet gdy przedmioty zostały zakupione przez internet. Sklep nie przyjmie produktów wykonanych na indywidualne zamówienie np. odzieży szytej na miarę czy produktów personalizowanych. Ponadto nie oddamy produktów ulegających zepsuciu i z krótkim terminem ważności np. jedzenia, a także rozpakowanych płyt z muzyką, filmami i grami.

Kto zapłaci za zwrot towaru?

Zwracając towar do sklepu musimy mieć świadomość, że sprzedawca odda jedynie równowartość produktu oraz koszt doręczenia, natomiast kosztów zwrotu już nie pokrywa. Oznacza to, że sami będziemy musieli za to zapłacić. Jeżeli zależy nam na bezpiecznej przesyłce, wybierzemy firmę kurierską. Pamiętajmy, że przesyłka musi być odpowiednio zabezpieczona, a towar nieuszkodzony, w przeciwnym razie przedsiębiorca może odmówić przyjęcia zwrotu. Kiedy szukamy taniego kuriera, Warszawa na pewno nas nie rozczaruje, ale i w innych miastach można znaleźć tanią firmę. Aby nie narazić się na dodatkowe koszty podczas zwrotu towaru, warto wybrać firmę kurierską oferującą tanie przesyłki. Niekoniecznie musi być to ten sam kurier, który dostarczył paczkę do domu.

Zwrot paczki nie jest problem, ale trzeba dokładnie przeczytać regulamin sklepu internetowego. Wybierzmy zaufaną firmę kurierską, by przesyłka bezpiecznie dotarła do sklepu.

About The Author

Reply