Tanie wakacje w Bułgarii? Dlaczego nie!

Bułgaria jeszcze do niedawno kojarzyła się z miejscem wypoczynku wysoko postawionych prominentów partyjnych w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Jednak stosunkowo niedawno, wiele osób na nowo zaczęło odkrywać jej uroki, ciesząc się wypoczynkiem wśród miłych ludzi i w otoczeniu przepięknej przyrody

Dlaczego warto odwiedzić Bułgarię?

Jest to kraj, który ma historię liczącą ponad 3 tysiące lat. W czasie spacerów po klimatycznych uliczkach jej miast można zobaczyć, że jest to miejsce gdzie spotkają się trzy kultury: słowiańska, bałkańska oraz arabska. Na każdym kroku widać tutaj wpływy tych kultur, a także skutki burzliwych dziejów regionu.

Nic więc dziwnego, że kraj ten ma urokliwy klimat, który wręcz hipnotyzuje. Nie sposób również nie wspomnieć o złocistych plażach, romantycznych restauracjach i gwarnych pubach oraz zacisznych zatokach – bez wątpienia Bułgaria to kraj, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Na turystów czekają noclegi w odnowionych hotelach z bogatą ofertą jak również smaczna kuchnia i wino, które uważane jest za jedno z najlepszych na świecie. Kurorty tętnią życiem, a małe miejscowości zapewniają spokój i ciszę. Nie wątpliwym atutem, który przemawia za tym, by spędzić urlop w tym miejscu, jest fakt, że jest tam całkiem bezpiecznie, a ceny w porównaniu z innymi ofertami na rynku są bardzo konkurencyjne.

Jakie miejsca w Bułgarii warto zobaczyć?

Wśród miejsc, które warto zobaczyć w Bułgarii wymieniać można między innymi złociste plaże, wspaniałe zabytki architektury świeckiej i sakralnej oraz wyjątkowe zabytki kultur starożytnych. Coś dla siebie znajdą miłośnicy zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Jest tu także wiele miejsc, w których znajdują się odniesienia do historii naszego kraju. Będąc w Bułgarii koniecznie trzeba zobaczyć te miejsca:

Warna to jedno z największych, ale także najpiękniejszych miast Bułgarii. Na pewno chętnie odwiedzą ją miłośnicy historii i zabytków, gdyż to tutaj znajduje się symboliczny grobowiec Władysława Warneńczyka oraz sławne pola bitewne. Warto także odwiedzić pochodzącą z IX wieku Cerkiew oraz Nadmorski Park, gdzie można spacerowa pośród lasów, ogrodów i winnic. To tutaj znajduje się również słynne delfinarium;

Pernik, Bulgaria - January 14, 2008: Unidentified man in traditi

Nessebar – jedna z najciekawszych atrakcji nie tylko samej Bułgarii, ale całego regionu Bałkanów. Zabytkowa część miasta została wpisana na listę UNESCO. Źródła historyczne podają, że osadnictwo na tym terenie pojawiło się już w VI wieku przed naszą erą. Z tamtego czasu pochodzą domostwa wykonane z kamienia i drewna oraz pozostałości świątyń. Miejsce to także zachęca klimatycznymi tawernami oferującymi lokalną kuchnię;

Złote Piaski – jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych kurortów zlokalizowany na terenie Parku Narodowego. Legenda głosi, że zakopany w tym miejscu skarb w postaci złota zamienił się w piasek.  Wyróżnia się długą plażą, ciepłym morzem i termalnymi źródłami. Liczne hotele, kawiarnie, baseny, tworzą niepowtarzalny wakacyjny klimat. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Spędzając wakacje w Bułgarii warto zdecydować się na jedną z wycieczek fakultatywnych, które oferują zarówno polskie, jak i miejscowe biura podróży. Jest to dodatkowa atrakcja dla wczasowiczów. Ciekawym wydarzeniem jest też organizowana często tak zwana noc bułgarska. Jest to uroczysta kolacja połączona z możliwością zapoznania się z tutejszymi zwyczajami – kulturą i kulinariami. To czas by skosztować przysmaków kuchni bałkańskiej oraz zobaczyć jak mieszkańcy tańczą taniec Nestinati, poruszając się boso po rozżarzonych kawałkach węgla. Takie spotkanie to gwarancja dobrze spędzanego czasu.

 

 

About The Author

Reply