Rowery przez internet? – Wszystko co musisz wiedzieć

Kupowanie roweru to najczęściej wyprawa do odpowiedniego sklepu, poradzenie się sprzedawcy, przeglądanie kolejnych modeli, a na końcu zapłacenie należności i wyjście z nabytym rowerem. Jest to operacja dość czasochłonna, ponieważ – co zrozumiałe – chce się wybrać najlepszą możliwą opcję. Można zaoszczędzić czasu, odwiedzając w tym samym celu internetowy sklep rowerowy.

Dlaczego lepiej przez internet?

Choć przez monitor nie dotkniemy roweru, nie sprawdzimy twardości siodełka, ani nie wykonamy testowej jazdy, to jednak zakupy przez sieć mają swoją duże zalety, których próżno by szukać w sklepach stacjonarnych. Główny to możliwość porównania nawet kilkuset modeli. Często internetowy sklep rowerowy ma  pełną ofertę producenta, którego reprezentuje, czym nie może pochwalić się sklep stacjonarny. Ponadto gdy znajdziemy interesujący nas model, możemy od razu poczytać opinie użytkowników na jego temat w wielu miejscach w sieci, co może mieć duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym zakupie. A skoro już przy zakupie jesteśmy, warto podkreślić, że często w internetowym sklepie rowerowym ceny są niższe niż w stacjonarnym. Wiąże się to z brakiem konieczności wynajmowania dużej powierzchni sprzedażowej oraz zatrudniania personelu do jego obsługi. Ponadto często natknąć się można na promocje i obniżki, dzięki czemu kwota transakcji może być jeszcze niższa.

Transport roweru to kwestia sklepu

Kolejna zaleta kupowania online to brak problemu z transportem nabytego roweru. Jeśli jedzie się po niego samochodem, nie każdy ma odpowiednio duże auto do tego typu przewozu. Dobry internetowy sklep rowerowy oferuje dostawę roweru pod drzwi klienta w krótkim czasie. Jednak należy upewnić się, czy będzie on przed wysyłką wyregulowany oraz czy otrzyma się już gotowy model – w niektórych przypadkach rower należy złożyć samodzielnie, co nie jest wygodną rzeczą.

Minusy zakupu roweru przez sieć

Jeżeli zdecydujemy się na zakup roweru w sieci, wówczas należy pamiętać, że otrzymamy rower, którego wcześniej „nie przymierzaliśmy” i czasem odczucia co do niego mogą być inne od spodziewanych. Ponadto wielu sprzedawców dostarcza modele złożone tylko częściowo – należy sprawdzić, w jaki sposób przesyła oferowane przez siebie produkty dany internetowy sklep rowerowy. Jeśli rower nie spodoba się kupującemu, może o zwrócić go zgodnie z przepisami do sprzedawcy, jednak często musi robić to na swój własny koszt. Dlatego też zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw oraz dokładnie sprawdzić zasady kupna i ewentualny zwrotu towaru.

About The Author

Reply