Podróżowanie z dziećmi – na co zwrócić uwagę?

Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie. To pewnego rodzaju survival – może zdarzyć się wszystko, a ty musisz być na to gotowy. Chcesz odpocząć, ale też dobrze się bawić – dlatego wszystko trzeba dokładnie zaplanować, krok po kroku – szczególnie, jeśli na wyjazd wybierasz się z dziećmi.

Dlaczego czas podróżny jest ważny?

Najważniejszą kwestią podczas wyjazdu na wakacje z dziećmi jest czas podróży. Niestety, jest to najbardziej uciążliwa część całej wycieczki, dlatego warto wybrać miejsce, do którego dotrze się w miarę szybko. Podróżując samotnie, problemu nie sprawiają przesiadki – wybierając takie połączenia można zaoszczędzić sporo pieniędzy na biletach.

Natomiast podróżując z dzieckiem, tutaj sprawa trochę się komplikuje. Najlepiej żeby było szybko, wygodnie i bez zbędnych przesiadek. Istotna jest również godzina wyjazdu. Najlepiej wybrać taką porę dnia (lub nocy) kiedy zazwyczaj dzieci powoli zasypiają. W ten sposób można znacznie ułatwić sobie trochę zadanie i być może dzieciaki całą drogę prześpią.

 

Jakie ubezpieczenie opłacić?

Wykupując wycieczkę w biurze podróży to wszystko „dostaje się w pakiecie” i nie trzeba się niczym martwić. Jeśli jednak od początku do końca samodzielnie organizuje się wyjazd, to nie można zapomnieć o ubezpieczeniu zdrowotnym dla siebie i dzieci. Leczenie za granicą jest bardzo kosztowne, a los często bywa przewrotny. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zainwestować w tego typu ubezpieczenia.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą apteczkę i podstawowe leki, aby w razie potrzeby być przygotowanym. Koniecznie należy upewnić się, czy do kraju do którego się wybierasz potrzebne są dodatkowe szczepienia – pamiętaj, zdrowie przede wszystkim.

 

Jaki hotel będzie odpowiedni dla dzieci?

Dzieci to małe wulkany energii – potrzebują ciągłej rozrywki. Hotel musi być dopasowany do potrzeb dziecka. Warto zwrócić uwagę na atrakcje, jakie zapewnia ośrodek pobytu – baseny, liczne zjeżdżalnie, place zabaw – pod tym kątem powinno się wybierać hotel na wakacje z dziećmi. Dobrym rozwiązaniem jest animator, który organizuje gry i zabawy dla maluchów, a rodzice w tym czasie mogą trochę odpocząć.

Biura podróży często przygotowują specjalne oferty rodzinne, które największy nacisk kładą na komfort podróży i liczne atrakcje w kurortach. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na odległość hotelu od lotniska. Jeżeli miejsce jest nieco oddalone, trzeba upewnić się czy na miejscu będzie odpowiednio dostosowany (wygodny) transport, który dowiezie was na miejsce.

 

Co z bagażem?

O ile własny bagaż można zminimalizować, tak niezbędnych rzeczy dla dziecka nieustannie przybywa. Należy wziąć pod uwagę każdą ewentualność – że będzie za ciepło, za zimno, że dziecko się pobrudzi lub najzwyczajniej w świecie nie będzie miało ochoty ubrać spodenek, które się dla niego przygotuje. Oprócz ubrań należy zabrać też zabawki aby podczas podróży, czy pobytu, pociecha miała własne zabawki, do których jest przywiązana. Warto również zabrać koc i ulubioną poduszkę, która może okazać się niezastąpiona podczas podróży.

About The Author

Reply