Niezbędne akcesoria rowerowe podczas wycieczki – o czym należy pamiętać?

Wyprawa rowerowa wiąże się z koniecznością zaplanowania trasy, a przede wszystkim sprawdzenia swojego roweru i zabraniu odpowiednich akcesoriów. Gdy zbliża się termin wyprawy, a my nadal nie mamy wszystkiego niezbędnego na naszą podróż, pozostaje sklep rowerowy online.

Co wybrać?

Internetowe sklepy rowerowe oferują szeroką gamę akcesoriów niezbędnych podczas wycieczki. Pomińmy rodzaj roweru, jakim się będziemy poruszać, bo różnice konstrukcyjne powodują, że pewne rzeczy są uniwersalne, a inne dedykowane tylko do wybranych modeli. Uniwersalnymi akcesoriami, są różnego rodzaju torby. Te mocowane na kierownicę pozwalają na zabranie dodatkowego bidonu czy pary skarpetek, mapy i bezpiecznego schowanie telefonu komórkowego. Takie torby wyposażone są w szereg rzepów pasujących na różne kierownice, zapewniają estetyczny wygląd, a wyprodukowane są z wodoodpornego materiału i dodatkowe odblaski, więc żaden deszcz nie będzie Ci straszny. Bliźniaczym rozwiązaniem są torby podsiodłowe i torebki na ramę. Z reguły są one mniejsze, ale w pełni funkcjonalne. Dodatkowym wyposażeniem dostępnym w sklepach rowerowych są etui na telefony komórkowe mocowane na kierownice. Wyprodukowane z poliuretanu lub z domieszkami silikonu zapewniają wodoodporność i doskonałą widoczność ekranu telefonu. Ich odmianą są etui na mapy, odpowiednio większe, ale płaskie, które zapewniają doskonałą widoczność mapy i zapewniają ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dłuższa wyprawa, więcej rzeczy

Na dłuższe wycieczki rowerowe z pewnością nie wybierzemy się rowerem górskim, crossowym, MTB czy BMX. Ich konstrukcje nie zapewnią nam komfortu podczas dłuższej jazdy. Wybierając rower trekkingowy, zapewniamy sobie komfort jazdy, ale też możliwość montowania dodatkowych akcesoriów. W sklepach są dostępne sakwy rowerowe w różnych wymiarach, montowane na bagażnik. Ich wymiary są różne, więc możemy je dopasować do własnych potrzeb. Największe dostępne to sakwy rowerowe o pojemności 50 litrów. Chcąc zwiększyć liczbę rzeczy, które chcemy zabrać na naszą wyprawę rowerową, możemy dodatkowo zamontować sporniki na przednim kole – to taki bagażnik z przodu – i na nim również umieścić sakwy. Dzięki temu stajemy się mobilniejsi i samowystarczalni, a to przekłada się na liczbę przebytych kilometrów.

Wybierając odpowiednie akcesoria dostępne w sklepach rowerowych online, możemy zaopatrzyć się torby, sakwy, dodatkowe latarki, a nasz jednoślad przerobić na jeżdżący dom tylko bez wygodnego łóżka. Pokonując tysiące kilometrów zwiedzimy kawał świata i to za darmo.

About The Author

Reply