Czy mężczyzna powinien używać kosmetyków?

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że prawdziwy mężczyzna nie powinien używać kosmetyków, gdyż to sprawi, że zniewieścieje i straci dużo na swoim wizerunku. Na szczęście takie przekonanie odchodzi do lamusa. Dzisiejszy mężczyzna jest zadbany, używa kosmetyków i jednocześnie nie traci na swojej męskości. Doświadczenie ostatnich dekad pokazuje, że każdy mężczyzna powinien używać kosmetyki.

Jakie kosmetyki to prawdzie must have w męskiej kosmetyczce?

Kosmetyki dla mężczyzn oferują obecnie wszystkie liczące się marki kosmetyczne na rynku. Ich wybór jest coraz większy, a co za tym idzie, panowie mają dostęp do coraz bardziej wyspecjalizowanych kosmetyków. Do niedawna w męskiej kosmetyczce z reguły gościł jedynie żel lub pianka do golenia oraz kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry po goleniu takie jak balsamy łagodzące podrażnienia, kremy nawilżające czy wody kolońskie. Do tego zestawu można było dodać krem natłuszczający na okres zimowy oraz perfumy i dezodorant. To był podstawowy zestaw, który można było znaleźć w większości męskich łazienek. Z reguły panowie mieli też jeden produkt do jednoczesnego mycia ciała, włosów, twarzy i kąpieli. Na co dzień używane są też różnego rodzaju antyperspiranty.

Obecnie coraz więcej panów sięga po kosmetyki specjalistyczne. A to wiąże się z tym, że objętość ich kosmetyczki znacznie rośnie. Czy ma szanse dorównać damskim? W niektórych przypadkach panowie nawet mają więcej kosmetyków niż swoje partnerki, ale są to skrajne przykłady. Najczęściej mężczyzna korzysta z kosmetyków do pielęgnacji skóry – obecnie panowie mogą już również korzystać z kosmetyków antyaging oraz rewitalizujących skórę. Również na rynku produktów do mycia ciała i włosów coraz częściej można spotkać o wiele szerszą gamę produktów niż jeszcze kilka lat temu. Przykładem może być tutaj chociażby płyn do higieny intymnej w wersji dla mężczyzn, który dostosowany jest do potrzeb skóry mężczyzny. Podobnie jest w przypadku szamponów przeciwłupieżowych, dezodorantów czy nawet zwykłych mydeł. Trzeba przy tym pamiętać, że niektóre z tych kosmetyków mają jedynie na opakowaniu napis dla mężczyzn, więc zawsze przed zakupem warto porównać ich skład z damskimi lub uniwersalnymi kosmetykami.

Kosmetyki dla brodaczy – pielęgnacja męskiego zarostu na wysokim poziomie

Osobną grupę stanowią kosmetyki do pielęgnacji męskiego zarostu. Wzrost ich popularności związany jest z trendem w męskiej modzie. Po wielu latach mody na gładkie męskie twarze, można zaobserwować powrót długich, wypielęgnowanych bród, które przywodzą na myśl eleganckich gentelmenów z końca XIX wieku, którzy bardzo dbali o swoje brody i regularnie odwiedzali barberów specjalizujących się w strzyżeniu i stylizacji męskiego zarostu. Również obecnie coraz więcej zakładów fryzjerskich specjalizuje się w usługach tego typu wracając do tradycji barberów ze Stanów Zjednoczonych. Wśród specjalistycznych kosmetyków brody można znaleźć między innymi woski, szampony i różnego rodzaju odżywki poprawiające znacznie wygląd zarostu.

 

About The Author

Reply