Jak wysłać rower?

W dzisiejszych czasach, kiedy Internet jest na wyciągnięcie ręki, handel elektroniczny jest tak samo popularny, jak tradycyjna forma zakupów. Już nikogo nie dziwi fakt, że ktoś kupuje coś przez Internet, wystawia różne przedmioty na liczne aukcje i systematycznie wysyła tajemnicze paczki. Bardzo często oferty sklepów internetowych są korzystniejsze niż stacjonarnych – dlatego grzechem byłoby nie skorzystać! Również zakup roweru w sieci może okazać się korzystniejszy – tylko jak oni go wyślą? Sprawa nie jest prosta – rower jest przecież duży i dość ‘nieforemny’. A co jeśli kiedyś nadarzy się okazja pozbycia się starych modeli, które zalegają gdzieś w kącie w garażu? Trzeba wiedzieć jak powinno się wysyłać rower!

Jak zapakować rower aby móc go wysłać?

Rower należy spakować do kartonu – najlepiej tego, w którym był zapakowany oryginalnych, jeśli takowy się zagubił, to należy zaopatrzyć się w tego typu karton. Warto zwrócić uwagę na rozmiary kartonów, które są przyjmowane przez firmy kurierskie – im większa przesyłka, tym więcej będzie trzeba za nią zapłacić. Jeżeli karton posiada jakieś oznaczenia bądź kody kreskowe to należy je usunąć – mają się na nim znajdować tylko aktualne informacje związane z przesyłką.

Jak spakować rower do kartonu?

Oczywiście, aby rower zmieścił się w kartonie, należy go rozkręcić. W tym celu należy użyć klucza nastawnego oraz imbusowego – aby poradzić sobie z odkręceniem wszystkich elementów. Rower należy umieścić w kartonie w taki sposób, aby żadna część z niego nie wystawała i nie tworzyła wypukłości – jest to niedopuszczalne. Poszczególne elementy należy odpowiednio zabezpieczyć – na przykład owijając je folią bąbelkową. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak wielu części składa się rower. Posiada on mnóstwo małych elementów i śrubek, dlatego warto zapisać gdzie powinny znajdować się one znajdować – z pewnością będzie to znacznym ułatwieniem dla odbiorcy.

Czy istnieje sprawdzony sposób na dobre pakowanie?

Wszystkie poszczególne elementy roweru należy w kartonie umieścić tak, aby się nie przemieszczały. Dobrym rozwiązaniem będzie przymocowanie ich do raby roweru – na przykład za pomocą plastikowych opasek zaciskowych. Przerzutkę oraz tylną oś warto zabezpieczyć – można do tego wykorzystać grube kawałki tektury – wszystko po to, aby podczas transportu nie doszło do ich uszkodzenia lub do uszkodzenia kartonu. Wszystkie puste przestrzenie należy wypełnić zmiętymi gazetami bądź folią bąbelkową – aby zapobiec przemieszczaniu się poszczególnych elementów.

Jak powinien wyglądać karton z zewnątrz?

Karton nie powinien mieć żadnych nierówności czy wypukłości. Nie może być uszkodzony, przedziurawiony itp. Powinien być dobrze oklejony taśmą oraz odpowiednio opisany. Warto, dla większego bezpieczeństwa dodatkowo owinąć paczkę folia stretch, jednak nie jest to obowiązkowe.

Kurier czy poczta?

Najwygodniejszą metodą wysłania roweru będzie oczywiście kurier. Przyjedzie pod same drzwi i odbierze paczkę od nadawcy. Przed zapakowaniem roweru warto jeszcze raz sprawdzić wymagania związane z rozmiarami paczek firmy kurierskiej – aby później nie okazało się, że rower został spakowany w ‘niewymiarowy’ karton.

About The Author

Reply