Grecja – rodzinne miejsce na wakacje

Grecja to kraj, gdzie ludzie kochają rodzinne długie spotykania z bliskimi. Biesiady trwałą tutaj do białego rana. Jest to miejsce, gdzie ten najbliższy człowiek jest bardzo ważny, gdzie miłość i przyjaźń ma szczególną wartość. Mieszkańcy są niezwykle gościnni i kochają dzieci – czyż wobec tego, może być lepsze miejsce na rodzinne wakacje?  Dodatkowo Grecja oferuje wiele atrakcji dla osób podróżujących z dziećmi – czyste plaże, bezpieczne zatoczki, Aquaparki i przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Grecji?

Grecja jest krajem, który leży pomiędzy Albanią, Macedonią, Turcją i Bułgarią. W niektórych regionach kraju widać silne inspiracje tamtejszymi kulturami, które widać zarówno w zwyczajach mieszkańców, jak i zadziwiającej architekturze.  To właśnie dzięki tej mieszance, w Grecji panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że tak wiele osób chętnie tutaj powraca, by cieszyć się kolejnymi wakacjami spędzanymi w towarzystwie rodziny.

Grecja to idealne miejsce na wypoczynek, nie tylko dla rodzin z małymi dziećmi. Jak pokazują dane ze stacji meteorologicznych, średnio aż w ciągu 300 dni w ciągu roku świeci tu słońce. Niektórzy uważają, że to właśnie dlatego Grecy są tak radośni i przyjaźni. Bezchmurne niebo i wysoka temperatura to doskonałe warunki do spędzania wolnych chwil na plaży. Większość tutejszych plaż jest dogodnie usytuowanych. Dużym atutem jest to, że wody w tym regionie są spokojne, co pozwala na odbywania pierwszych lekcji pływania czy nurkowania.

Osoby znużone ciągłym wypoczynkiem na plaży mogą korzystać z licznych atrakcji oferowanych przez hotele np. krytych basenów czy miejsc do rekreacji takich jak korty tenisowe. Dzieci z pewnością będą zachwycone z wizyty w oceanariach, aquaparkach i ogrodach zoologicznych.

Co trzeba jeszcze wiedzieć o wypoczynku w Grecji?

Akropol w Atenach

Grecja to kraj, w którym życie biegnie własnym torem – nikt tu się nie śpieszy, nie goni za sukcesem. Widać to szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie warto zagadnąć miejscowych rybaków, by opowiedzieli ciekawe historie regionu. Kto wie, może nawet uda się zabrać na rejs z najlepszym, miejscowym przewodnikiem.

W przypadku chęci wyjazdu do Grecji warto zastanowić się nad tym czy wybrać Grecję kontynentalną np: http://www.kupwakacje.pl/oferty-podrozy , czy też lepszy będzie wypoczynek na jednej z greckich wysp takich jak Kreta, Rodos czy Kos, które słynną na całym świecie z najlepszych kurortów do wypoczynku z dala od miejskiego gwaru i trosk codzienności. Nikogo nie powinno więc dziwić, że Grecję co roku odwiedzają miliony turystów.

Warto również pamiętać, że jest Grecja to kolebka europejskiej kultury. Dla dzieci pobyt w takim miejscu to znakomita lekcji historii – warto poświecić czas i będąc w Grecji warto zabrać dzieci do najsłynniejszych zabytków kultury antycznej. Jednak wcześniej należy dokładnie zaplanować trasę wycieczki fakultatywnej, by dzieci nie znużyły się nią. Ciekawym pomysłem może być połączenie zwiedzania starożytnych ruin z późniejszym relaksem w parku wodnym.

W czasie zwiedzania warto zajść do kafejki lub restauracji serwującej dania kuchni greckiej, dzięki czemu można zapoznać się z wyborną kuchnią, charakterystyczną dla każdego z regionu tego kraju.

About The Author

Reply