Fotelik dla dziecka – obowiązkowy element w aucie

 

Wśród rzeczy, które musimy kupić zanim na świat przyjdzie maleństwo, jest samochodowy fotelik dla dziecka. Osoba, które odbiera mamę i malucha ze szpitala, musi przynieść nosidełko, w które położna włoży dziecko. W ten sposób maluszek odbędzie swoją pierwszą podróż. Jaki fotelik kupić? 

Gdzie kupić fotelik?

Pamiętajmy, że w foteliku musimy przewozić dziecko od urodzenia aż do czasu, gdy pociecha będzie mierzyć powyżej 150 cm wzrostu. Jeśli jesteśmy rodzicami i posiadamy samochód, bezwzględnie musimy mieć fotelik dla dziecka. Kupmy go w miejscu sprawdzonym, najlepiej w sklepie, który dba o jakość towaru. Nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie dziecka i nie szukajmy używanego fotelika, gdyż mógł on uczestniczyć w wypadku i nie będzie zapewniał maluchowi bezpieczeństwa. Najlepiej postawić na sprawdzone marki, które specjalizują się w produkcji akcesoriów dla dzieci. Siedzisko musi posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Jak wygląda fotelik dla dziecka?

Foteliki dla niemowląt wyglądają jak kołyski, a montuje się je tyłem do kierunku jazdy. Dziecko przebywa w nich w pozycji leżącej. Maluch jest przypięty pasami. Siedzisko jest przymocowane do siedzenia samochodu za pomocą pasów lub specjalnej bazy zwanej Isofix.  Fotelik dla dziecka starszego przypomina duży i wygodny fotel, w którym maluch może wygodnie zasiąść.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika?

fotelik dla dziecka

Dla bezpieczeństwa naszego dziecka bardzo ważne jest, by tak zwana skorupa była jak była jak najbardziej wytrzymała, gdyż to ona amortyzuje uderzenie w przypadku wypadku. Powinna być wykonana solidnie i z odpowiednich materiałów. Boki powinny być wąskie, ale stabilne. Równie ważne są pasy bezpieczeństwa, które mogą być trzypunktowe bądź pięciopunktowe. Pasy muszą być wykonane z trwałego, ale delikatnego materiału, który nie będzie uwierał malucha. Fotelik dla dziecka może być wyposażony w specjalny blat przypominający ten, jaki montuje się w fotelikach do karmienia. W razie potrzeby można położyć na nim zabawki lub przekąski, co z pewnością uprzyjemni podróże. Po zakup fotelika udajmy się z maluchem, posadźmy dziecko w siedzisku i sprawdźmy, czy jest mu wygodnie, a wybrany model pasuje do naszego samochodu.

Gdzie się montuje fotelik dla dziecka?

Najbezpieczniejszym miejscem do zamontowania fotelika samochodowego jest środek tylnego siedzenia, ale tylko wtedy, gdy znajduje się tam trzypunktowy pas bezpieczeństwa. Jeśli takiego pasa brakuje, najwygodniej fotelik dla dziecka umieścić na siedzeniu za pasażerem. Jest to ważne zwłaszcza, gdy w samochodzie jesteśmy sami z maluchem. Kiedy będziemy stać w korku, możemy spojrzeć na dziecko, a w razie potrzeby z pewnością bezpieczniej zajrzeć do malucha od strony pasażera.

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego z pewnością nie jest łatwy i może zabrać dużo czasu, ale nie narzekajmy i szukajmy. W końcu decydujemy o czymś, co wpłynie na bezpieczeństwo naszego największego skarbu.

 

Jeżeli jesteś ciekawy wysokiej jakości fotelików dla dziecka, koniecznie odwiedź http://www.chiccopolska.pl/produkty-chicco/spacery-i-podroze/foteliki-samochodowe.html

 

About The Author

Reply