Czym jest powerbank

Dodatkowa bateria do telefonu zawsze jest przydatna, zwłaszcza latem, gdy większość dnia spędza się poza domem. Pomimo rosnącego postępu technologicznego, jakość baterii wydaje się stać w miejscu. Na technologię grafenową przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, więc pozostaje jedynie przedłużenie czasu pracy smartfona poprzez zakup powerbanka. Często staje się on niezbędny, pomimo zapewnień producentów, o dłuższym czasie pracy na baterii. Niestety, życie jednak pokazuje, że producenci są bardziej skłonni na montowanie baterii o mniejsze pojemności niż spełnienie obietnic. Dzięki powerbankowi można bez obaw pójść na wycieczkę nie martwiąc się o to, że po wykonaniu kilku zdjęć telefon się rozładuje.

 

Fakty o powerbankach

Jednym z obaw przed zakupem baterii przenośnej jest ta, czy będzie on współpracować z telefonem. Na opakowaniach często widnieje lista „kompatybilnych” modeli. Nie oznacza to jednak, z niewymienionymi modelami bateria nie będzie działać. Najwięcej też trudności sprawia sprzedawcy sprzedaż powerbanka np. Nokii lub Samsunga do modelu konkurencji. Klienci często wierzą w to, że skoro mają LG, to powerbank wyprodukowany przez Nokię nie będzie działać. Tak naprawdę to nie ma najmniejszego znaczenia. Każdy powerbank każdej firmy powinien bez problemu ładować dowolny telefon, nawet powerbank Samsunga z przyjemnością podładuje iPhone’a.

 

Przy zakupie powerbanka należy zwrócić uwagę na jego moc. Jest ona oznaczona literką „A” (Amper). Można się potkać z powerbankami o mocy 0,5A, 1A, 1.5A 2A, 2.3A itd. Im większa jest wartość, tym telefon zostanie szybciej naładowany. Najkorzystniej jest wybrać powerbank o mocy 2A lub więcej. Bez obaw, nie uszkodzi on baterii a zdecydowanie szybciej naładuje urządzenie. Powerbanki 0.5A ładują wolniej, niż telefon wykorzystuje energię.

Równie ważna jest pojemność baterii, wyrażona w mAh (miliamperogodziny).

Jest to podstawowy parametr pojemności powerbanka. Najtańsze modele maja 1200 mAh, te najdroższe mogą mieć nawet 20 000 mAh.

 

Aby kupić odpowiedni powerbank do telefonu należy podzielić pojemność baterii zewnętrznej przez tą w telefonie, Jeżeli bateria ma pojemność 2000 mAh, to najlepiej by było, aby powerbank był co najmniej 2300 mAh, ponieważ należy uwzględnić margines błędu wynikający z właściwość samych baterii (może on być Ina bardziej lub mniej pojemna od dekorowanej przez producenta). Dlatego powerbank o pojemności 2000 mAh naładuje prawie do pełna telefon z taką samą baterią. Dobry powerbank o pojemności 4000 mAh naładuje telefon prawie dwukrotnie itd.

Czy powerbank od telefonu naładuje tablet?

 

Wszystko zależy od wspomnianych wcześniej wartości A i mAh. Na powerbankach często jest oznaczenie, czy może on również podładować tablet. Jeżeli nie ma takiego oznaczenia, trzeba spojrzeć na jego moc wyjściową. Powinien mieć on 2,3A. jeżeli tak jest, powerbank będzie w stanie naładować tablet. Często w modelach są da wyjścia, pierwsze o mocy 1A a drugie 2.3 A, co pozwoli na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Należ zwrócić również uwagę na jej pojemność, im więcej, tym lepiej.

 

 

About The Author

Reply