Ciekawe oferty wycieczek krajowych

Polska to kraj pełen tajemnic, pięknych miejsc i o niezwykłej historii. Jednak wiele osób chętniej wybiera wczasy za granicą, twierdząc, że w naszym kraju nie ma nic wyjątkowego. Takie stwierdzenie jest mylne i bardzo krzywdzące. Coraz więcej biur turystycznych specjalizuje się w organizowaniu ciekawych i nietypowych wycieczek na terenie naszego kraju. Które miejsca są warte uwagi i obejrzenia? Oto kilka interesujących propozycji dla osób pragnących lepiej poznać nasz kraj.

Jakie są największe atrakcje Kaszub?

Pomorze to region, który wybieramy na wypoczynek, kiedy chcemy zrelaksować się na plaży. Jednak region ten to niezwykłe miejsce, gdzie można spotkać wyjątkowych ludzi i poznać ciekawe historie. Jednym z bardziej interesujących subregionów są z pewnością Kaszuby. Region ten nazywany jest często Krainą w Kratę, z uwagi na charakterystyczne zabudowy – domy mieszkalne mają bielone elewacje i są zdobione czarnym drewnem ułożonym w sposób przypominający tradycyjną kratę.

Warto wybrać się tutaj przede wszystkim w okolice Kościerzyny i Kartuz, gdzie znajdują się ciekawe muzea tematyczne – Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Pociągów czy skanseny takie jak ten we Wdzydzach Kiszewskich i Klukach. Będąc na miejscu warto zawitać również w Szymbarku, gdzie znajduje się między innymi Dom do Góry Nogami, a także wiele miejsc upamiętniających Sybiraków i osoby działające w organizacji Gryf Pomorski.

Dlaczego warto odwiedzić Kotlinę Kłodzką?

Wybierając się na południe Polski często decydujemy się na wyjazd do Krakowa lub Wrocławia. Jednak warto poświęcić również chwilę Kotlinie Kłodzkiej, która oferuje turystom wiele interesujących atrakcji. Jednym z ciekawszych rozwiązań dla osób chcących poznać jak najwięcej sekretów tego regionu jest trzydniowa wycieczka objazdowa, w czasie której warto wybrać się między innymi do kopali złota w Złotym Stoku. Można tutaj zobaczyć podziemne sztolnie. W czasie zwiedzania turyści mogą wziąć udział w pokazach płukania złota i zjeść ciepły posiłek, a także przeżyć niesamowitą przygodę podczas jazdy podziemnym tramwajem. Kolejnym przystankiem w czasie takiej wycieczki będzie Kłodzko i jego niesamowita Twierdza z szeregiem podziemnych korytarzy tworzących wyjątkowy labirynt. Niezwykle intrygującym miejscem jest także położona w Czermnej Kaplica Czaszek, która jest jedynym tego typu obiektem w Polsce. Znajdują się tutaj zbiory kości, z których tworzone są różnorodne konstrukcje.

W kolejnym dniu zwiedzania warto wybrać się do znanych i cenionych na całym świecie uzdrowisk takich jak Kudowa Zdrój czy Duszniki Zdrój, które słyną z wód leczniczych. W Dusznikach Zdroju odbywają się także pokazy „tańczących” fontann oraz w sezonie koncerty fortepianowe, które upamiętniają pobyt jednego z najsławniejszych polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina – w tym uzdrowisku.

Miejscem wartym uwagi jest również Kletna, gdzie znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia, która swoją nazwę zawdzięcza szczątkom niedźwiedzia jaskiniowego, które zostały odkryte w czasie eksploatacji tego miejsca.

Wyżej opisane miejsca to tylko niewielka część niesamowitych niespodzianek i atrakcji, które czekają na osoby pragnące spędzić urlop w naszym kraju.

About The Author

Reply